Informace pro šermíře

Pokud se k nám chystáte přijet, chtěli bychom Vás v prvé řadě poprosit o registraci Vaší skupiny. Formulář naleznete zde, jeho vyplněním nám značně ulehčíte přípravu celé akce.

Děj letošního ročníku bitvy je inspirován obdobím konce husitských válek, přibližně kolem roku 1430. Co se týče výstroje, dbejte prosím zejména na funkčnost, bezpečnost a popřípadě na estetiku (alespoň koukatelné minimum). Sázíme na váš pud sebezáchovy, doporučujeme však minimálně ochranu hlavy a rukavice. Seznámení se scénářem bitvy a její nášlap proběhne v sobotu před začátkem programu (přesný čas dáme vědět). Po samotné bitvě bude prostor pro souboje skupin i jednotlivců.

Budeme rádi, pokud přivezete i své historické stany a pomůžete nám tak vybudovat hezké dobové tábořiště. Rozhodně nic nezkazíte, když dorazíte co nejdříve, aby se eliminoval zbytečný zmatek a stres. Plac pro historické stanování je zajištěn jak za palisádou, tak i v prostorách jižně od kostela a v dostatečném množství. Přidělování místa ke stanování určuje výhradně organizátor.

Všichni účinkující se mohou po bitvě těšit na pečené prase a zlevněné občerstvení. Poblíž tábořiště bude i vyčleněné zařízení pro nutnou potřebu a cisterna s pitnou vodou. Parkování bude v dostatečné míře zajištěno na louce pod areálem kostela. Vše důležité Vám samozřejmě ukážeme a řekneme při příjezdu.

Budeme se na vás těšit.

ftg-bit111_galerie-980

REGISTRACE šermířů a stanujících zde.

Nenechte si ujít novinky ze svaté Anny, sledujte Samotáře na Facebooku!

fb_icon  SHŠ Samotáři
fb_icon  Bitva na sv. Anně